Privāta narkoloģiskā palidzība
Tradicionālās un netradicionālās ārstēšanas metodes
Tradicionālās terapijas:
- Ir iesaistīts sertificēts ārsts.
- Ir balstītas uz pētījumiem un klīniskajiem pētījumiem.
- Medikamentoza terapīja, psihoterapīja izmontojot pieņemtās med. tehnoliģijas.
Netradicionālās terapijas:
- Pie tām pieder dažādas metodes, kurām var nebūt stingra zinātniska pamatojuma.
- Homeopātija, naturopātija, ajūrvēda un austrumu medicīna.
- Var ietvert arī metodes kas satītas ar garīgumu un enerģijas terapiju.
Atkarības, panikas lēkmes, trauksme: cilvēka veselības trauslums
Cilvēka dzīve ir pilna ar dažādām pieredzēm un izaicinājumiem, kas var ietekmēt viņa fizisko un emocionālo veselību. Pēdējos gados pieaugoša uzmanība tiek pievērsta jautājumiem par atkarībām un to izraisītām panikas lēkmēm un trauksmēm, un to ietekmi uz cilvēka veselību. Vai šie faktori padara cilvēka veselību trauslāku? Vai iespējams, ka mūsdienu modernais dzīves temps vainojams pie atkarību veidošanās?
Atkarības un to ietekme uz veselību
Atkarības var ietvert dažādas jomas, sākot no ķīmiskām vielām kā alkohols, narkotiskās vielas un nikotīns līdz uzvedības atkarībām, piemēram, azartspēles, datora lietošana vai pārmērīgs pārtikas patēriņš. Šīs atkarības ne tikai ietekmē cilvēka fizisko veselību, bet arī viņa emocionālo stāvokli. Piemēram, narkotikas un alkohols ne tikai izraisa fizisku atkarību, bet arī var izraisīt depresiju un citas garīgās veselības problēmas. “Jā, līdz ar atkarību var nākt arī panikas lēkmes un trauksme,” stāsta psihiatrs Aleksandrs Jekimovs no medicīnas centra “Lasa Med”.
Panikas lēkmes ir emocionāli sarežģītas un tās var atstāt ilgstošu ietekmi uz cilvēka emocionālo veselību. Šīs lēkmes var rasties dažādu faktoru ietekmē, sākot no pastiprināta stresa līdz traģiskiem, dzīvi mainošiem notikumiem un, protams, arī atkarības rezultātā. Cilvēki, kuri bieži saskaras ar panikas lēkmēm, var izjust ne tikai fiziskus simptomus, piemēram, sirds klauves un elpas trūkumu, bet arī emocionālas sekas, tostarp pastiprinātu baiļu sajūtu un šaubas par savām spējām.
Narkologs Aleksandrs Jekimovs norāda: “Jebkāda veida atkarība ietekmē cilvēka veselību un viņa dzīves kvalitāti. Mēs to redzam ik dienu mūsu pacientu un viņu tuvinieku acīs. Jā, cieš arī līdzcilvēki – dzīvesbiedri, vecāki, bērni. Labā ziņa ir tāda, ka atkarību ir iespējams ārstēt. Varbūt ne uzreiz un ne līdz galam, jo tā ir sarežģīta slimība, bet ir iespējams spert soļus pareizā virzienā, ja cilvēks to patiesi vēlas, un tad esam, kas palīdz šos soļu veikt.”
No diennakts narkoloģiskās palīdzības līdz psihiatriskai palīdzībai
Medicīnas centrs “Lasa Med” jau gandrīz 20 gadus sniedz palīdzību cilvēkiem, kuri ir atkarīgi no alkohola, narkotiskajām un cita veida vielām. Centrs nodrošina diennakts ambulatoro palīdzību gan vieglas alkohola un narkotiku intoksikācijas gadījumos, gan smago saindēšanās gadījumos, kad ir nepieciešama alkohola abstinences jeb paģiru sindroma kupēšana ar tālāku pacienta detoksikāciju un rehabilitāciju ārstu uzraudzībā stacionārā. Centrā visu diennakti dežurē ārsts un ārsta palīgs, un cilvēkiem tiek piedāvāti tādi pakalpojumi kā:
- ārsta narkologa psihiatra konsultācijas;
- terapeita konsultācijas;
- psiholoģiskā ekspertīze;
- psihotropo vielu testi;
- ģimenes psihoterapijas seansi;
- ārsta izsaukumi uz mājām.
“Problēmas apzināšanās, lai arī par kāda veida atkarību būtu runa, ir tikai pirmais solis garajā ārstēšanas procesā. Šajā laikā cilvēkam visa sava uzmanība ir jāvelta tikai sev un savai veselībai, tāpēc esam radījuši drošu vidi, kur viņš var koncentrēties ārstēšanas un rehabilitācijas procesam,” skaidro Aleksandrs Jekimovs “tiesa, aizvien vairāk mums nākas saskarties arī ar tādām problēmām kā izdegšanas sindroms, depresijas stāvoklis, miega traucējumi, psihosomatiskie traucējumi, veģetatīvie paroksismi, apātijas stāvoklis, hronisks nogurums un līdzīgiem, turklāt ne vienmēr tie ir saistīti ar atkarībām. Lai no tā visa izvairītos, cilvēkiem ir vairāk jāsāk domāt par savu veselību, jābūt fiziski aktīviem, jāēd veselīgi un jāmēģina sabalansēt darbs ar atpūtu. Sociālā atbalsta sistēmas un psiholoģiskā palīdzība kā mūsējā var būt svarīgi instrumenti, lai palīdzētu cilvēkiem pārvarēt izaicinājumus un stiprināt kā fizisko, tā emocionālo veselību. Ir būtiski izprast, ka par indivīda veselību esam atbildīgi mēs visi – sabiedrība kopumā, tāpēc ir svarīgi sniegt atbalstu un resursus, lai cilvēki varētu dzīvot veselīgu un piepildītu dzīvi. Tieši to “Lasa Med” centrā mēģinām darīt arī mēs. Palīdzēt, atbalstīt, ārstēt, skaidrot iespējamos atkarību cēloņus un sekas, proti, jebkādā veidā rūpējamies, lai cilvēks ar diagnozi “atkarība” spētu tikt no tās vaļā un spētu dzīvot laimīgu, skaistu, piepildītu dzīvi.”
Šis raksts tika veidots sadarbībā ar 1188.lv portālu.
https://www.1188.lv/zinas/atkaribas-panikas-lekmes-trauksme-cilveka-veselibas-trauslums/23042
5 bezalkoholiskie kokteiļi svētkiem bez grādiem: receptes
Ziemassvētki un Jaunais gads, kā arī citi svētki teju vienmēr tiek atzīmēti gan ar gardiem ēdieniem, gan atspirdzinošiem dzērieniem, nereti – alkoholiskiem. Tāpēc svētku laiks ir sarežģīts cilvēkiem, kuriem ir atkarība no alkohola, jo apkārt ir ļoti daudz vilinājumu. Tas gan nenozīmē, ka svētkus jāsvin ar ūdens vai sulas glāzi, jo ir daudzi lieliski kokteiļi, kuros nav ne grama alkohola. Ar piecām šādām receptēm jūs iepazīstina medicīnas centrs “Lasa Med”.
1. kokteilis: Safe Sex on the Beach
Sex on the Beach ir viens no populārākajiem alkoholiskajiem kokteiļiem pasaulē, savukārt Safe Sex on the Beach – tā bezalkoholiskā versija.
Vajadzīgās sastāvdaļas:
- Ledus;
- 30 ml bumbieru sula;
- 30 ml dzērveņu sula;
- 90 ml apelsīnu vai greipfrūtu sula;
- Ķirši un/vai apelsīnu šķēles dekorēšanai.
Pagatavošana: vispirms glāzē ielieciet ledu, pēc tam pievienojiet apelsīnu vai greipfrūtu sulu. Kokteilis ar apelsīnu sulu būs saldāks, savukārt greipfrūtu sula to padarīs ne tik saldu. Nākamais solis – pielejiet bumbieru sulu, un pašās beigās pievienojiet dzērveņu sulu. Lai kokteilis ne tikai garšotu, bet arī izskatītos lieliski, nemaisiet to, bet dekorēšanai varat izmantot ķiršus un/vai apelsīnu šķēles.
2. kokteilis: Virgin Bloody Mary
Šis kokteilis ir perfektā izvēle tiem, kuri vēlas izbaudīt garšīgu kokteili, taču negrib, lai tas ir salds.
Vajadzīgās sastāvdaļas:
- Ledus;
- 150 ml tomātu sula;
- 15 ml citronu sula;
- Tējkarote Vorčestras mērces;
- Sāls;
- Pipari;
- Tabasco mērce;
- Selerijas kāts un laima šķēle dekorēšanai.
Pagatavošana: visas sastāvdaļas sablendējiet blenderī. Ja Tabasco mērci līdz šim neesat lietojis, ņemiet vērā, ka tā ir visai asa, tāpēc pirms tam pagaršojiet to, lai saprastu, vai un cik daudz pievienot kokteilim. Sablendēto masu lejiet glāzē, kurā ir ledus, bet dekorēšanai izmantojiet selerijas kātu, kā arī laima šķēli.
3. kokteilis: Bumble Bee
Bumble Bee ir visai savdabīgs kokteilis, taču to vismaz reizi ir vērts pagaršot ikvienam kafijas cienītājam.
Vajadzīgās sastāvdaļas:
- Ledus;
- 100 ml apelsīnu sula;
- 50 ml espreso;
- 20 ml karameļu sīrups;
- Apelsīna šķēle dekorēšanai.
Pagatavošana: glāzē ielieciet ledu un tam uzlejiet karameļu sīrupu un apelsīnu sulu. Pēc tam pievienojiet espreso un kokteili samaisiet. Dekorēšanai izmantojiet apelsīna šķēli.
4. kokteilis: Mango Mule
Atspirdzinošs un gards kokteilis, kurā savijas dažādas garšas.
Vajadzīgās sastāvdaļas:
- Ledus;
- 80 ml ingvera limonāde (Ginger Ale);
- 20 ml laima sula;
- 30 ml mango biezenis;
- 20 ml medus;
- piparmētru lapas un laima šķēle dekorēšanai.
Pagatavošana: vara kausā (protams, derēs arī stikla glāze) uz ledus uzlejiet visas sastāvdaļas un samaisiet. Dekorēšanai izmantojiet laima šķēli un piparmētru lapas.
5. kokteilis: bezalkoholiskais ingvera groks
Perfekta izvēle aukstajos ziemas vakaros, jo dzēriens tiek pasniegts karsts.
Vajadzīgās sastāvdaļas:
- 120 ml ābolu sula;
- 3-5 svaiga ingvera ripiņas;
- 10 ml laima sīrups.
Pagatavošana: visas sastāvdaļas lieciet katliņā un uz lēnas uguns sildiet līdz aptuveni 70-80 grādiem.
Kur vērsties, ja nepieciešama diennakts narkoloģiskā palīdzība stacionārā vai narkologs mājās?
Gadījumos, kad atkarība ir ņēmusi virsroku, profesionālu un efektīvu palīdzību var piedāvāt medicīnas centrs “Lasa Med”. Tajā ir pieejama ne tikai diennakts narkoloģiskā palīdzība specializētā stacionārā, bet arī kodēšana, detoksikācija un virkne citu pakalpojumu, turklāt narkologs var doties mājas vizītē. Vairāk par “Lasa Med” sniegtajiem pakalpojumiem varat uzzināt lasamed.lv, kā arī rakstot uz e-pasta adresi [email protected], zvanot uz diennakts telefonu +371 27717023, vai zvanot uz mobilo tālruni +371 29586640 vai +371 29164909!
Šis raksts tika veidots sadarbībā ar 1188.lv portālu.
https://www.1188.lv/zinas/5-bezalkoholiskie-kokteili-svetkiem-bez-gradiem-receptes/23552
Vai alkoholismu ir iespējams izārstēt “mājās”?
Alkoholisms ir slimība, kas sagādā ļoti nepatīkamus mirkļus gan personai, kura nespēj ierobežot alkohola patēriņu, gan viņa tuvākajiem cilvēkiem. Itin bieži varam dzirdēt par dažādām tautas metodēm, kas it kā palīdz tikt galā ar alkoholismu, taču – vai tās patiešām strādā? To noskaidrosim raksta turpinājumā.
Pašrocīga alkoholisma ārstēšana – ne vien neefektīva, bet arī bīstama
Sākot ar tautas valodā dēvēto uzlāpīšanos nākamajā rītā pēc pārmērīgas alkohola lietošanas, un beidzot ar cenšanos vairs nedzert ne pilīti – veidi, kā cilvēki mēģina tikt galā ar nepatīkamajām alkohola lietošanas sekām, ir ļoti dažādi. Tomēr, lai gan īslaicīgi kāds no tiem (piemēram, dažādu preparātu lietošana) reizēm arī mēdz šķist efektīvs, šāda pieeja var radīt riskus ne vien veselībai, bet pat dzīvībai.
Kādus riskus sevī ietver dažāda veida alkoholisma ārstēšana bez profesionālas palīdzības?
Pirmkārt, ja alkoholisms mājās tiek ārstēts, izmantojot aptiekās vai citviet nopērkamos preparātus, pastāv risks, ka radīsies organisma neparedzēta reakcija un smagi sarežģījumi. Tāpēc par šādu pieeju bez profesionāla ārsta konsultācijas vispār jāaizmirst. Otrkārt, ja alkoholisma ārstēšana tiek veikta, uz māju izsaucot narkologu, nav nekādu garantiju, ka pēc tam, kad speciālists dosies prom, cilvēkam nepasliktināsies veselības stāvoklis. Viens no riskiem ir, piemēram, aritmijas lēkme, jo, vizītei noritot mājās, parasti netiek veikta kardiogramma. Savukārt pēc sistēmas var sākties asiņošana.
Treškārt, reizēm iespējams dzirdēt par gadījumiem, kad tuvinieki, labu gribēdami, cilvēkam ar alkoholismu dažādus ārstniecības augu maisījumus, preparātus, tinktūras un uzlējumus iemaisa dzērienā vai ēdienā. Arī šāda pieeja nāk komplektā ar nopietniem riskiem, it īpaši, ja cilvēkam ir diabēts, hepatīts, kuņģa čūla, hipertonija vai cita veida saslimšanas. Ceturtkārt, cenšanās pārtraukt tā dēvēto plostošanu ar miega zālēm vai trankvilizatoriem var beigties letāli, nomirstot miega laikā, turklāt miega zāles pastiprina vēlmi lietot alkoholu.
Vienīgais pareizais risinājums, kad skāris alkoholisms – profesionālas palīdzības meklēšana
Nav noslēpums, ka alkoholisms ir ļoti sarežģīta un viltīga slimība, līdz ar to arī alkoholisma ārstēšana prasa rūpīgu iedziļināšanos un profesionālu pieeju katram konkrētajam gadījumam. Dodoties uz specializētu medicīnas centru – stacionāru, pacientu sagaida vairākas būtiskas priekšrocības, kas nodrošina efektīvu ārstēšanu, un reizēm var glābt arī dzīvību:
- Stacionārā ļoti precīzi var noteikt gan cilvēka pašreizējo veselības stāvokli, gan atklāt kontrindikācijas pēc medikamentu izmantošanas un novērst to izraisītās komplikācijas, ja tādas ir;
- Ārstēšanas laikā pacients nemitīgi ir profesionālu mediķu uzraudzībā, kuri seko līdzi ārstniecības gaitai;
- Pacientam ir grūtāk norauties un atsākt dzeršanu, jo alkohols ir nepieejams.
Jāsaprot gan, ka alkoholisms ir ne vien fiziska, bet arī psiholoģiska atkarība, tāpēc maksimāli efektīvam rezultātam alkoholisma ārstēšana jāveic ne tikai ar medikamentiem, bet arī vizītēm pie psihoterapeita.
Visas nupat nosauktās priekšrocības piedāvā medicīnas centrs “Lasa Med”, kurā profesionālu speciālistu palīdzība un alkoholisma ārstēšana ir pieejama 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā. “Lasa Med” piedāvājumā ir gan ambulatorā palīdzība, gan kodēšana pret alkohola un narkotiku atkarību, ārsta izsaukšana uz mājām, un citi pakalpojumi, kas palīdz uzveikt atkarības. Uzziniet vairāk, apmeklējot medicīnas centra mājaslapu, zvanot uz mobilo telefonu (+371 29586640, +371 29164909) un diennakts tālruni +371 27717023, vai rakstot uz e-pasta adresi [email protected]!
Šis raksts tika veidots sadarbībā ar 1188.lv portālu.
https://www.1188.lv/zinas/vai-alkoholismu-ir-iespejams-izarstet-majas/19950